Instrukcije za slanje sažetaka za poster prezentacije

Sažetke je NEOPHODNO poslati elektronski, putem onlajn sistema za podnošenje apstrakata do zadatog roka. Sažeci mogu biti napisani na srpskom ili engleskom jeziku (za međunarodne učesnike). Prilikom slanja sažetaka izaberite odgovarajuću kategoriju/naučnu temu kojoj sažetak pripada.
Font: Times Nev Roman, Veličina fonta: 11; Prored: 1.0.

Obavezni delovi sažetka:
1. Naslov: Naslov sažetka je ograničen na 30 reči i mora biti napisan velikim slovima (npr. OVO JE NASLOV MOG SAŽETKA).
2. Autori: Za jedan sažetak može se prijaviti do 10 autora sa tačno navedenim imenima i prezimenima (uključujući prezentujućeg autora čije ime mora biti na prvom mestu).
3. Kontakt podaci prezentujućeg autora ili autora za korespondenciju: (važeća e-mail adresa)
4. Afilijacije: Molimo navedite afilijacije autora sažetaka koristeći odgovarajuču numeraciju.
5. Tekst sažetka uključujući ključne reči: Maksimalan dozvoljeni broj reči je 300. Nisu dozvoljene tabele ili grafikoni. Struktura teksta sažetka je slobodna i zavisi od vrste sažetka (prikazi slučaja/eva, originalne studije, pregledi literature). Tekst sažetka originalnih studija mora biti strukturisan na sledeći način: Uvod; Metode; Rezultati; Zaključci. Predlaže se da dodate 3-5 ključnih reči na kraju teksta sažetka.
6. Teme sažetaka: Cerebrovaskularne bolesti, Glavobolja i bol, Neurointenzivna nega / urgentna neurologija, Neuromišićne bolesti, Neurodegenerativne bolesti/Bolesti poremećaja pokreta, Demencije, Neuroinflamacija/demijelinizaciona oboljenja, Epilepsija, Dečja i razvojna neurologija, Granične oblasti (Neurohirurgija, Neurooftalmologija, Neurootologija, Neurofiziologija, Rehabilitacija), Ostalo/Razno.
7. Obaveštenje o prihvatanju i načinu prezentovanja rada dobićete elektronskim putem.
8. Prezentujući autor je u obavezi da se registruje i uplati kotizaciju kako bi rad bio objavljen u elektronskom Zborniku sažetaka.

Rok za slanje radova: 30. septembar 2024.

Rok za obaveštavanje o prihvatanju rada: 15. oktobar 2024.

Rok za registraciju i uplatu kotizacije: 25. oktobar 2024.

Ukoliko niste dobili automatski mejl o uspešnom slanju sažetaka ili imate problem prilikom slanja istog, obratite se na mejl adresu: apstraktidns2024@congress.rs

Forma za slanje sažetaka

Uspešno! Poslali ste sažetak.
Greška! Došlo je do greške prilikom prijave.